Rok 2009, Japantown w San Francisco. To tutaj na podziemnym parkingu odbyła się pierwsza edycja eventu, który dziś jest wyznacznikiem trendów światowej sceny samochodowej, zaczynając od poziomu wystawianych projektów, przez miejsca organizacji a kończąc na ogólnym klimacie imprezy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, dziś, 7 lat później, miejsca w których pojawia się impreza stają się na dwa dni światową stolicą sceny samochodowej. W dniach 23-24 kwietnia bieżącego roku ten zaszczytny tytuł spoczął na Chicago w amerykańskim stanie Illinois.

 

 

 

 

wekfest-inglrs-23

wekfest-inglrs-14

 

 

Niewiele show samochodowych może się pochwalić międzynarodowym zasięgiem. Owszem są takie, które mają kilka swoich edycji w ciągu roku i odbywają się w różnych miejscach, lecz to za mało dla pewnej grupki znajomych, która 7 lat temu wpadła na nietuzinkowy pomysł. Co gdyby stworzyć zlot łączący auta z różnych gatunków i ich właścicieli, od race carów z prawdziwego zdarzenia, po chore projekty na staticu? Przyprawmy to w dodatku o światowy zasięg imprezy rozciągający się również poza granice Stanów Zjednoczonych, edycją specjalną w Japonii?

 

 

wekfest-inglrs-17 wekfest-inglrs-16

wekfest-inglrs-24

 

Wekfest – bo o tej imprezie mowa, z czasem rósł w siłę i undergroundowe garaże przestały mu wystarczać. Lokację eventu zmieniono więc na pobliski Fort Mason, czyli byłą bazę wojskową na nabrzeżu zatoki San Francisco.
Od tego momentu Wekfest zaczął życie na nowo, powstała cała trasa eventów z przystankami między innymi w Los Angeles, Texasie, Miami, New Jersey i wschodniej części USA.
Skupmy się jednak na ostatniej pozycji, a dokładniej na Chicago. Jak mówią sami organizatorzy o tegorocznej edycji:

 

Wekfest zawitał do Chicago w 2011 roku. Było to nasze pierwsze show poza Californią i okazało się legendarne.
Dziś, po 5ciu latach w trasie w końcu wracamy do Miasta Wiatru…

 

Dziś na łamach naszej strony z dumą prezentujemy wyjątkową w naszych szerokościach geograficznych, krótką fotorelację z tej niezwykłej imprezy. Wprost z Chicago od członka naszej ekipy, wysłannika wojennego na emigracji – dla Was. Enjoy!

 

wekfest-inglrs-18wekfest-inglrs-9

wekfest-inglrs-13

wekfest-inglrs-7

wekfest-inglrs-15

wekfest-inglrs-5

wekfest-inglrs-2

 

 

 

 

 

hq-wekfest-inglrs-3

 

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia dwóch świetnych aftermovie z zeszłorocznej edycji Wekfest Palm Beach produkcji BigAppleMagic oraz Halcyon.

Panoramy Chicago – inglorious x StaticAnimals Paweł Malarz – thx!